AEP IRAKLIS F.C.
location-team
NIKOS PAPADOPOULOS
Coach
Birthdate 1971-10-05

Bio


AS COACH
Thermaikos (2009-2010), Skoda Xanthi (2010-2011), Olympiacos Nicosia (2011-2012), Ethnikos Achna (2012), Kavala (2012-2013), Panachaiki (2013-2014), Iraklis (2014-Oct. 2016), OFI (Jan. 2017-Jan. 2019)

AS FOOTBALL PLAYER
Kilkisiakos (1988-1990), OFI (1990-1999), Aris (1999-2004), Skoda Xanthi (2004-2005), Apollon Kalamaria (2005-2006), Ergotelis (2006), Agrotikos Asteras (2006-2007), Thermaikos (2007-2008), Apollon Kalamaria (2008-2009)

AS FOOTBALL PLAYER
1 GREEK CHAMPIONSHIP (2ND DIVISION): Ergotelis (2006)